| A Crossroads Deal + Expositie Aartje Kroes | Blues | ||||||
| |||||||
| | |||||||
A Crossroads Deal + Expositie Aartje Kroes A Crossroads Deal is een 5 mans band die Chicago- en New Orleans blues speelt.
( Copyright Jan Ramaker, Witte Theater, 20 feb 2011 ) 12 maten en 19 jaar verder. Hun nummers gaan onverminderd nog steeds over slechte vrouwen en drank, blues in optima forma dus. In 2007 leverde blues purist Robbert Fossen met A Crossroads Deal een puike performance af tijdens de bluesnight. Onlangs stond Robbert zelf op de Dutch Blues Challenge de sterren van de hemel te spelen. Nu 4 jaar later en een Live dubbel CD, met 11 nog niet eerder op CD vastgelegde nummers verder, staat A Crossroads Deal opnieuw in Artishock op het podium. Een band met een sterk karakter en een overtuigende uitstraling. Vijf professionele muzikanten met een repertoire waar menig band jaloers op zal zijn waaronder nummers van Elmore James, Willie Dixon, Little Walter, allemaal grootheden in de blues. De band dankt zijn naam aan het Faustiaanse contract dat bluespionier Robert Johnson in de ’30-er jaren met de duivel sloot op een kruispunt in Mississippi. Hij legde het vast in zijn nummer ‘Cross Road Blues’.
( Copyright Jan Ramaker, Witte Theater, 20 feb 2011 ) De 5-mans formatie A Crossroads Deal blinkt uit in hun ongelooflijke plezier, souplesse en frivole uitspattingen tijdens het spelen, blues zoals blues gespeeld moet worden met heerlijke dansbare ‘grooves’ en ‘boogies’ die op je gevoel inwerken, bass, organ, bluesharp, guitars, alle ingrediënten zijn aanwezig. Zeer goed te voelen en horen in songs zoals Mel Brown’s Ruby May, ‘Woke up this morning, just about the break of day….’ of Leroy Carr’s klassieker ‘Blues before sunrise’, voor ons het moment dat de deur van onze Artishock ‘juke joint’ op het nachtslot gaat na weer een gezellige muzikale bluesnight. Bezetting: Meer informatie kun je vinden op hun website. | |||||||








