Empire of light – Mendes – VK – 2022 – 115 minuten | ||
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Regisseur: Mendes
Een weemoedige film over twee buitenstaanders die elkaar vinden.
Na de magere coronajaren wilde regisseur Sam Mendes (1917) graag een ode brengen aan het cinemagevoel. Dus schreef hij dit sympathieke drama over het personeel van een vervallen bioscoop in Margate, een Britse kustplaats in het begin van de jaren tachtig.
Empire of light is een krachtig en aangrijpend verhaal over menselijke connectie en de magie van cinema.
Bios-manager Hilary Small (Olivia Colman) voelt zich veilig in haar bioscoop samen met haar collega’s. Maar Hilary’s mentale gezondheid en raciale spanningen bedreigen het welbevinden van de bioscoopmedewerkers.
De sfeervolle beelden zijn van cameraman Roger Deakins met prachtige plaatjes van het ruige, zuid-Britse badplaatsje dat ook al te zien was in de film “Turner”.
Zondag 4 en maandag 5 juni, 20.00 uur.